Učinkovitost toplotne izolacije hitro občutimo na lastni koži, predvsem v zimskem času, pozna pa se tudi na računu, s katerim plačamo zahtevano energijo za ogrevanje. Na zvočno izolacijo običajno nismo tako pozorni, če ne gre za kak poseben problem, na primer avtocesto ali železniško progo tik ob objektu. V vsakem primeru pa se splača tudi zvočno izolacijo dobro izvesti.
Ureditev zvočne izolacije terjajo predvsem nekateri večji projekti, na primer izdelava mansarde, ki na tem področju postavlja posebne zahteve. Verjetno bo izdelava mansarde zahtevala tudi toplotno izolacijo podstrešnih prostorov, tako da se obe vrsti izvedeta hkrati. Pomembno je, da pri tem ne zanemarimo izolacije tal – zvočna izolacija tal namreč preprečuje prenašanje zvokov z mansarde v nižje stanovanjske prostore, kar je pomembno, če bodo nadstropja hkrati v uporabi in nočemo stalno poslušati stopanja po podstrešju. Izdelava mansarde glede izolacije zahteva celovit pristop, saj so podstrešni prostori le redko dobro izolirani in je običajno smiselno vse opraviti kar na novo.
V nižjih nadstropjih pride bolj v poštev zvočna izolacija sten v stanovanju, predvsem seveda zunanjih sten, ki predstavljajo obrambo pred vsiljivimi zvoki iz okolja, poleg tega pa zadržujejo tudi zvoke, ki izvirajo iz notranjosti. Zvočna izolacija sten v stanovanju mora biti torej premišljeno izvedena, saj se poznajo že majhne pomanjkljivosti pri nepozornem načrtovanju in slabi izdelavi. Najpogosteje se poslužujemo kar izolacijskih sistemov, običajno v kombinaciji s toplotno izolacijo. V tem primeru bo zvočna izolacija sten v stanovanju povsem enostavna ter opravljena hitro in poceni, pa tudi učinek bo kar dober. Ne pride pa ta opcija vedno v poštev.
Najbolje je na zvočno izolacijo stanovanjskih prostorov misliti že pri načrtovanju in gradnji hiše, saj imamo takrat največ možnosti za oblikovanje učinkovite in ugodne rešitve. V nasprotnem primeru se lahko zgodi, da bomo po sili razmer prisiljeni sprejeti kakšno manj ugodno ali manj učinkovito rešitev.